Kurs na operatora wózków widłowych

workmanagement

Zapraszamy do skorzystania z oferty szkoleń na wózki widłowe organizowanych przez naszą firmę. Oferujemy szkolenia dla osób, które chcą uzyskać uprawnienia na wózki widłowe oraz dla tych, którzy chcą odświeżyć swoje umiejętności i przypomnieć sobie zasady bezpieczeństwa podczas pracy na magazynie. Nasze szkolenia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje oraz certyfikaty. Szkolenia odbywają się na terenie naszej firmy lub w wybranym przez klienta miejscu.

Celem kursu jest przygotowanie przyszłych operatorów do pracy przy obsłudze wózków jezdniowych wybranych kategorii: I WJO, II WJO, III WJO. W trakcie prowadzonego szkolenia nasi instruktorzy i wykładowcy z pełną dbałością o klienta, bezstresowo przekazują wymaganą wiedzę, by jak najlepiej przygotować operatorów do tej odpowiedzialnej pracy. Ukończony kurs na operatora wózków widłowych umożliwia przystąpienie do państwowego egzaminu UDT.

Oferujemy szkolenia na różne kategorie wózków widłowych, w tym na:

  • wózki widłowe z napędem spalinowym,
  • wózki widłowe z napędem elektrycznym,
  • wózki widłowe boczne,
  • wózki widłowe z wysokim podnośnikiem.

Nasi instruktorzy nauczą uczestników szkolenia m.in.:

  • obsługi wózków widłowych,
  • bezpiecznego prowadzenia wózków widłowych,
  • zasad jazdy i manewrowania,
  • kontroli stanu technicznego wózków widłowych,
  • zasad bezpieczeństwa podczas pracy na magazynie.

Po ukończeniu szkolenia, uczestnicy otrzymują certyfikat uprawniający do pracy na wózkach widłowych. Szkolenia prowadzone są zgodnie z wymaganiami Kodeksu pracy oraz przepisami prawa.

Jak przebiega nasze szkolenie na wózki widłowe?

Prowadzony u nas kurs na operatora wózków widłowych składa się z kilku etapów. W części teoretycznej zapoznamy uczestników z pełną informacją dotyczącą budowy wózka widłowego. Podamy także różne rodzaje urządzeń, jakie aktualnie są używane w zakładach pracy. Kursanci dowiedzą się, jakie będą ich obowiązki. Kluczową kwestią jest dla nas przekazanie zasad dotyczących bezpiecznego załadunku towarów. Staramy się także przedstawić potencjalnie niebezpieczne sytuacje oraz podpowiedzieć, jak się zachować w przypadku ich zaistnienia.

W trakcie praktycznej części kursanci dowiedzą się, jak wygląda transport towarów załadowanych na palety lub w skrzyniach. Nauczyciel dokładnie wytłumaczy, jak poruszać się wózkiem na terenie magazynów. Kursanci dowiedzą się, jak układać towary na wyznaczonych polach w magazynie oraz jak usuwać odpady z maszyn. Szczególny nacisk kładziemy na przekazanie informacji dotyczącej bezpiecznego prowadzenia pojazdu. Staramy się również pokazać sposoby przeprowadzania kontroli stanu technicznego wózków, co pozwoli wyeliminować potencjalne zagrożenia w przypadku wystąpienia awarii. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia terminu kursu.

Szukasz szkoleń na wózki widłowe w Lubuskim?

KLIKNIJ TUTAJ

Szukasz szkoleń na wózki widłowe w Słubicach?

KLIKNIJ TUTAJ