Kurs na operatora wózków widłowych

workmanagement
Wśród przygotowanych przez naszych specjalistów szkoleń znajduje się profesjonalny kurs na operatora wózków widłowych. Umiejętność obsługi takiego urządzenia może zapewnić stabilne zatrudnienie w wielu zakładach pracy. Opracowaliśmy pełne szkolenie, dzięki którym uczestniczy poznają wszystkie zasady związane z poprawnym prowadzeniem sprzętu. Operowanie wózkiem widłowym tylko z pozoru wydaje się proste. Osoby zatrudnione na stanowisku operatora muszą odpowiednio kierować pojazdem. W przeciwnym razie może dojść do zniszczenia cennych towarów, co narazi firmę na duże straty. Właśnie dlatego chcemy przedstawić Państwu kurs teoretyczny i praktyczny, który pozwoli pozyskać najpotrzebniejsze umiejętności.

Celem kursu jest przygotowanie przyszłych operatorów do pracy przy obsłudze wózków jezdniowych w wybranych kategorii I WJO, II WJO, III WJO. W trakcie prowadzonego szkolenia nasi instruktorzy i wykładowcy z pełną dbałością o klienta, bezstresowo przekazują wymaganą wiedzę, by jak najlepiej przygotować operatorów do tej odpowiedzialnej pracy.
Ukończony kurs na operatora wózków widłowych umożliwia przystąpienie do państwowego egzaminu UDT.

Jak wygląda kurs?

Tak samo jak szkolenia PPOŻ, także w przypadku kursu na kierowcę wózka widłowego zdecydowaliśmy się wyodrębnić kilka najważniejszych tematów. W pierwszej części zapoznamy uczestników z pełną informacją dotyczącą budowy wózka widłowego. Podamy także różne rodzaje urządzeń, jakie aktualnie są używane w zakładach pracy. Kursanci dowiedzą się, jakie będą ich obowiązki. Kluczową kwestią jest dla nas przekazanie zasad dotyczących bezpiecznego załadunku towarów. Staramy się także przedstawić potencjalnie niebezpieczne sytuacje oraz podpowiedzieć, jak się zachować w przypadku ich zaistnienia.

Praktyczna część szkolenia

W trakcie praktycznej części kursanci dowiedzą się, jak wygląda transport towarów załadowanych na palety lub w skrzyniach. Nauczyciel dokładnie wytłumaczy, jak poruszać się wózkiem na terenie magazynów. Kursanci dowiedzą się, jak układać towary na wyznaczonych polach w magazynie oraz jak usuwać odpady z maszyn. Szczególny nacisk kładziemy na przekazanie informacji dotyczącej bezpiecznego prowadzenia pojazdu. Staramy się również pokazać sposoby przeprowadzania kontroli stanu technicznego wózków, co pozwoli wyeliminować potencjalne zagrożenia w przypadku wystąpienia awarii. Wszystkich chętnych zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia terminu kursu.

Korzyści z posiadania kursu operatora wózków widłowych

Uzyskanie uprawnień operatora wózka widłowego niesie za sobą szereg korzyści, takich jak większe szanse na rynku pracy, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Szkolenie na wózki jezdniowe podnośnikowe uzupełnione o szkolenie BHP pozwoli zdobyć umiejętności dające możliwość awansu w danym miejscu zatrudnienia. Na pracowników z takimi kwalifikacjami czekają nowoczesne centra logistyczne, firmy zajmujące się transportem i dystrybucją, magazyny, składy materiałowe i wiele innych firm. Zakończony egzaminem kurs na operatora wózków widłowych jest o tyle korzystny, że urządzenia te stosuje się w coraz większej liczbie firm.