Pierwsza pomoc

workmanagement

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kursu pierwszej pomocy przedmedycznej. Kurs ten jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą poznać podstawy udzielania pomocy medycznej w nagłych sytuacjach. Kurs prowadzony jest przez wykwalifikowanych instruktorów, którzy posiadają doświadczenie w pracy na stanowiskach medycznych.

Kurs trwa zazwyczaj 8 godzin i składa się z teoretycznej i praktycznej części. Podczas zajęć uczestnicy będą mieli możliwość nauczenia się m.in.:

  • udzielania pierwszej pomocy przy różnego rodzaju obrażeniach i urazach,
  • postępowania w przypadku utraty przytomności,
  • resuscytacji krążeniowo-oddechowej,
  • udzielania pomocy w przypadku udaru, zawału serca,
  • podstawowych zasad udzielania pomocy przedmedycznej dzieciom i niemowlętom,
  • praktycznych umiejętności związanych z udzielaniem pierwszej pomocy.

Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej może być dostosowany do indywidualnych potrzeb i wymagań klienta. Oferujemy zarówno kursy grupowe, jak i indywidualne, a także kursy dla firm i instytucji. Nasi instruktorzy dojadą do Państwa w wyznaczone miejsce, aby przeprowadzić kurs w dogodnym dla Państwa terminie. Po ukończeniu kursu uczestnicy otrzymują stosowne zaświadczenie, które może być wykorzystane w pracy lub podczas rekrutacji na stanowiska wymagające podstawowej wiedzy z zakresu pierwszej pomocy.

Dlaczego warto skorzystać z naszego kursu pierwszej pomocy?

Oferowane przez nas szkolenia pierwszej pomocy są realizowane w sposób profesjonalny i kompleksowy. Zajęcia prowadzą doświadczeni ratownicy medyczni przy wykorzystaniu materiałów multimedialnych i profesjonalnego sprzętu szkoleniowego. Program szkolenia z pierwszej pomocy obejmuje kilka kluczowych obszarów tematycznych. Należą do nich podstawy prawne i zasady postępowania w miejscu zagrożenia, a także 5 bloków tematyczne związane z poszczególnymi rodzajami urazów. Są to: zatrucia i oparzenia; zadławienie, krwawienie i wstrząsy; urazy głowy, oczu i klatki piersiowej; złamania, zwichnięcia, porażenie prądem oraz urazy związane z agresją zwierząt. Podczas szkolenia uczestnicy poznają również i ćwiczą zasady przeprowadzania resuscytacji oraz postępowania z nieprzytomnym poszkodowanym.

Cztery złote minuty to czas, który pozwala na uratowanie życia po ciężkim wypadku. Umiejętność przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej czy zatamowania krwotoku tętniczego jest wówczas niezbędna. Nie zawsze jest czas na odpowiednio szybkie sprowadzenie fachowej pomocy. Dlatego każdy pracodawca powinien wyposażyć swoich podwładnych w odpowiednie umiejętności.

Sprawdź również: szkolenie BHP.

Zachęcamy do kontaktu z nami w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat kursu pierwszej pomocy przedmedycznej i ustalenia dogodnego terminu szkolenia.