Doradztwo w zakresie kontroli PIP i SANEPID

Pomoc w przypadku kontroli PIP

Dla wielu pracodawców kontrola Państwowej Inspekcji Pracy wiąże się z dużym stresem. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych usług w zakresie przygotowania odpowiedzi na nakazy inspektorów PIP. Pomagamy przygotować pełną dokumentację, jaka może być wymagana podczas regularnych audytów. Tłumaczymy zalecenia zawarte w ustawach oraz sprawdzamy, czy w danym zakładzie przestrzegane są najważniejsze zasady BHP. W ten sposób ułatwiamy pracę zakładu podczas kontroli.

Oferujemy Państwu kompleksowe doradztwo w zakresie kontroli PIP i SANEPID. Nasza oferta skierowana jest do firm, które chcą uniknąć problemów związanych z naruszeniem przepisów oraz zminimalizować ryzyko nałożenia na nie kary finansowe. Nasi eksperci posiadają wieloletnie doświadczenie w branży, a także bieżąco śledzą zmiany w przepisach i wytyczne organów kontrolnych. W ramach naszej oferty proponujemy:

Analizę dokumentacji i procedur związanych z BHP, PIP i SANEPID

Nasi specjaliści dokonają wnikliwej analizy dokumentacji i procedur związanych z BHP, PIP i SANEPID, aby sprawdzić ich zgodność z obowiązującymi przepisami. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, zalecimy niezbędne korekty.

Przeprowadzenie kontroli przed PIP i SANEPID

Przeprowadzimy kontrolę przed PIP i SANEPID, aby upewnić się, że wszystkie wymagane dokumenty i procedury są zgodne z przepisami. W razie potrzeby, wskażemy obszary, które wymagają ulepszeń, aby uniknąć problemów podczas oficjalnej kontroli.

Doradztwo w przypadku kontroli PIP i SANEPID

W przypadku, gdy firma zostanie poddana kontroli PIP lub SANEPID, nasza firma oferuje doradztwo w zakresie przepisów i procedur.Pomożemy przygotować się do kontroli oraz udzielimy porad i wskazówek, jakie dokumenty i procedury powinny być przygotowane.

Szkolenia z zakresu PIP i SANEPID

Organizujemy szkolenia dla pracowników firm dotyczące przepisów BHP, PIP i SANEPID. Nasi trenerzy zapewniają wiedzę i umiejętności potrzebne do przestrzegania przepisów, a także omawiają najczęstsze błędy popełniane przez pracowników podczas kontroli.

Zapewniamy profesjonalną i skuteczną pomoc w zakresie kontroli PIP i SANEPID. Skontaktuj się z nami, a nasi eksperci doradzą w zakresie przepisów i procedur oraz pomogą przygotować się do kontroli.

Co warto wiedzieć na temat kontroli PIP i SANEPID?

W każdym zakładzie pracy występują kontrole jednostek państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i higienę pracy – Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) lub z Państwowej Inspekcji Sanitarnej (SANEPID).

Kontrole dzielą się na:

  • planowane – występujące okresowo, są poprzedzone informacją o zamiarze przeprowadzenia kontroli,
  • nieplanowane – w sytuacji, gdy mamy do czynienia z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa, łamaniu praw pracowniczych,
  • tematyczne – występujące w określonych branżach (np. badanie zawartości baterii legionella w wodzie w hotelach, restauracjach, akademikach itp.),
  • związane z nowelizacją przepisów,
  • związane z dużą wypadkowością w określonych branżach.

Jeżeli spodziewasz się kontroli, jesteś w trakcie kontroli lub chcesz wykonać zalecenie pokontrolne jesteśmy do dyspozycji.Skontaktuj się z nami mailowo.